top of page

Halo? Słyszymy się?

Otrzymałem kilka pytań: jak naprawdę wyglądają takie zajęcia. Chciałbym w kilku zdaniach przedstawić jak są prowadzone zajęcia na przykładzie Piotra (pozdrawiam serdecznie!).


Ustalenie terminu

Niby banalna rzecz, ale czasami zsynchronizowanie swoich kalendarzy bywa czasochłonne, ale gdy osiągniemy wymarzony konsensus, możemy przejść do właściwej części, którą niewątpliwie są lekcje gry na pianinie.

Jak można taki termin otrzymać? otóż to prosta sprawa - w zakładce "Edukacja/Oferta" wystarczy znaleźć interesującą nas pozycję i nacisnąć "Rezerwacja". Cała magia tkwi w tym, że kalendarz czerpie informacje bezpośrednio z osobistego terminarza, więc jesteśmy pewni, że taki termin jest na pewno wolny. Drugą opcją jest wzięcie telefonu do ręki i wybrać numer, który jest podany w zakładce "Kontakt". Wtedy prócz ustalonego terminu otrzymujemy dawkę pozytywnej energii. Trzecią, napisanie wiadomości e-mail, na wiadomości odpisuję tego samego dnia.


Pianino napisało do mnie SMS?

Nie bój się, nikt nie zaszczepił w Twoim instrumencie mechanizmu do sterowania światem, nie musisz odpowiadać! to tylko wiadomość z systemu, która ostrzega Cię o tym, że lekcja już niedługo, a taką wiadomość otrzymasz dokładnie 24h przed zajęciami.


Pora zaczynać


Po krótkiej próbie technicznej (w tym próby dźwięku), można zabrać się do pracy. Kamera ucznia powinna być usytuowana w miejscu, która umożliwia widok na całą postawę. Widok na zapis nutowy nie jest konieczny, nauczyciel ma je wyświetlone na swoim monitorze i śledzi zapis na bieżąco. Na tym etapie można wychwycić wiele błędów, począwszy od złego układu nadgarstków, palców, łokci, a na ramionach kończąc. Zły układ przedramienia w stosunku do nadgarstka może przyczynić się do przykrego w skutkach bólu, a nikt nie lubi chodzić do ortopedy, prawda?

Nauka teorii, czy też zapisu nutowego rozwiązuję za pomocą "wirtualnej tablicy" - to nic innego jak udostępnianie własnego monitora z programem do zapisu nut lub prezentacją, która umożliwia w jak najlepszy sposób przedstawić dane zagadnienie.

Wszelkie materiały, które zostały użyte podczas zajęć, zostaną udostępnione w specjalnie utworzonym notatniku - zbierane są tam informacje na temat ostatnich zajęć oraz tematu następnych spotkań (zadania domowe również!).

Korzystając z instrumentarium, korepetytor ma możliwość pokazania, jak powinien brzmieć dany fragment w utworze oraz pokazuje poprawne palcowanie.


Dodatkowo każdy może umówić się na zajęcia pokazowe, wtedy spędzamy 30 minut i przedstawiam wszystkie możliwości zajęć online, omawiamy problematykę danego utworu oraz konsultujemy możliwości współpracy. Nie masz instrumentu? - oferuję również pomoc przed zakupem... ale efektem końcowym powinien być spacer do sklepu muzycznego w celu obejrzenia i zagrania na instrumencie, który nas interesuje - bez tego, zakup może nas niemile zaskoczyć przy odbiorze.


Całość odbywa się jak podczas stacjonarnych zajęciach, tylko bez wychodzenia z domu, czy to plus? przekonaj się.
189 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page